Ministerstvo vnitra spouští web koordinující nabídky i žádosti o pomoc pro Ukrajinu

Pomoc pro občany Ukrajiny i online centrum koordinující nabídky pomoci. Díky nové internetové stránce www.nasiukrajinci.cz všichni, kteří chtějí konkrétně podpořit občany Ukrajiny, zjistí, kam mají pomoc směrovat a jaká podpora je potřeba.

Stránka budu plně funkční v řádu dnů. Současně vzniká Národní asistenční centrum pomoci Ukrajině, které bude koordinovat integrační i humanitární aktivity v regionech.

„Jsem z Ukrajiny“, „Nabízím pomoc malého rozsahu“, „Nabízím pomoc velkého rozsahu“. Tyto odkazy najdou zájemci na speciální internetové stránce www.nasiukrajinci.cz. Odkaz „Jsem z Ukrajiny“ přesměruje Ukrajince potřebující pomoc na stránky Ministerstva vnitra se všemi důležitými praktickými informacemi v češtině i ukrajinštině. Zájemci o pomoc tzv. malého rozsahu zde brzy najdou odkazy na relevantní neziskové organizace.

Ubytování v soukromí - pokud někdo nabídne svůj byt či místnost ve své nemovitosti, smí čerpat tzv. příspěvek pro solidární domácnost, který se poskytuje za měsíce březen až červen 2022 ve výši 3000 Kč za ubytovanou osobu za kalendářní měsíc, maximálně lze zohlednit 4 ubytované osoby za kalendářní měsíc v jedné solidární domácnosti. Ubytování musí být v daném měsíci poskytnuto nepřetržitě minimálně po dobu 16 dní. O příspěvek bude ubytovatel žádat po skončení měsíce přes aplikaci, nebo v krajské pobočce Úřadu práce. V žádoti uvede identifikační údaje uprchlíků, dobu jejich ubytování, adresu nemovitosti i to, zda ji vlastní či užívá podle smlouvy. Doloží čestné prohlášení, že bydlení splňuje stanovené podmínky a že ho poskytl zdarma.

Datum vložení: 29. 3. 2022 12:50
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2022 13:04
Autor:

Informace obce

Železňák

zde

Pohlednice a dotyková pera vč. propisky obce Železné k prodeji na OÚ Železné, v místním obchodě a v TIC Tišnov. Pohledy a pera

dnes, čtvrtek 7. 7. 2022
pátek 8. 7. polojasno 17/11 °C